Czy da się “zmierzyć” kulturę organizacji? Hello News 04.08.2020 r.

Czy da się “zmierzyć” kulturę organizacji? Hello News 04.08.2020 r.

Jedyne, co się nie zmienia, to to, że wszystko wokół nas się zmienia!😉 Obszar szeroko pojętego HR-u to środowisko niezwykle dynamiczne, a to wszystko dlatego, że dotyczy przede wszystkim zasobów ludzkich. Nie da się ukryć, że sytuacja związana z pandemią nadała tym zmianom jeszcze szybszego tempa. Czy da się to jakoś uporządkować? Działać według wytyczonych schematów? To odpowiedź niezwykle trudna, na którą nasuwa nam się jedynie odpowiedź “to zależy”. Mamy nadzieję, że zgodzicie się z nami, że na pewno warto bacznie obserwować te zachodzące wokół nas zmiany i… samych siebie!

Zostań najlepszym opiekunem Uszatego! 🐶

Aplikuj

1. Czy w strategiach marketingowych jest miejsce na employer branding? 

W swoim najnowszym wpisie na blogu Zyta Machnicka pisze o tym, że “nastały czasy, w których musi się zmienić podejście do employer brandingu”. Między innymi na podstawie wyników Edelman Trust Barometer 2020 oraz własnych obserwacji twierdzi, że codzienna komunikacja dopasowana do kandydatów i pracowników to nie wszystko. W artykule przeczytacie o nowej roli marketingu, a także o niezwykłej potrzebie synergii marki pracodawcy z marką osobistą pracowników. 

Więcej na ten temat tutaj.

2. Czy da się zmierzyć kulturę organizacji? 

Owszem, da się! Tak skomplikowaną zmienną można zmierzyć, zwizualizować, a nawet zaplanować przy wykorzystaniu kwestionariusza Organizational Culture Assessment Instrument. Choć wydawać by się mogło, że jest to proces niezwykle skomplikowany, poznanie modelu OCAI oraz zaplanowanie krok po kroku przeprowadzenia badania w organizacji przyniesie pożądane rezultaty. 

Więcej na ten temat tutaj.

3. Millennialsi. Czy współpraca z nimi to wyzwanie? 

Na temat współpracy z młodym pokoleniem, zwłaszcza tym urodzonym w latach dziewięćdziesiątych, mówi się coraz więcej. Coraz częściej przedstawia się pozyskanie, a następnie utrzymanie młodego talentu, jako pewnego rodzaju wyzwanie. Czy istnieją uniwersalne sposoby na zbudowanie efektywnej współpracy? Czy stereotypowy Millennials to leniwy, roszczeniowy pracownik, kierujący się jedynie wynagrodzeniem? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziecie w artykule hrPolska. 

Więcej na ten temat tutaj.

4. “Szef z piekła rodem”. Badania doświadczeń polskich pracowników ze złymi przełożonymi. 

O tym, że świat nie jest idealny, wszyscy doskonale wiemy. Ale czy jesteście ciekawi, kim są “źli szefowie” i jak sobie z nimi radzić, kiedy nie możemy pozwolić sobie na zmianę pracy? Choć to temat niezwykle trudny, świadomość niektórych zachowań i zjawisk pozwala na lepsze radzenie sobie z problemem. O skutkach złych relacji z przełożonymi dowiecie się z wyników badań “Szef z piekła rodem”, w którym to zapytano respondentów między innymi o to, do czego są w stanie posunąć się nieprofesjonalni przełożeni.

Więcej na ten temat tutaj.

5. Empatia w rekrutacji? Okaż ją również sobie!

Jeżeli okres wakacyjny nie sprzyja wyszukiwaniu kolejnych kandydatów, a emocją wybijającą się na pierwszy plan jest rezygnacja, to artykuł Kasi Tang jest skierowany właśnie do Ciebie. Od czego zaczynać, aby przełamać powtarzalne schematy, które nie są efektywne? Co zrobić, aby Twoje działania były bardziej satysfakcjonujące i przede wszystkim skuteczne?

Więcej na ten temat tutaj.


Zestawienie przygotowała Paulina Płoska.

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze