Autentyczny pracownik to wartość dla organizacji. Hello News 24.06.2019 r.

Autentyczny pracownik to wartość dla organizacji. Hello News 24.06.2019 r.

Ludzie chcą czuć się autentyczni w swoim miejscu pracy. Jeśli pracownik lub kandydat troszczy się na przykład o środowisko, dostęp do edukacji lub bycie opiekuńczym rodzicem, nie chce, aby jego obowiązki zawodowe kolidowały z tymi wartościami lub zmuszały go do kompromisu w tej sprawie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na Hello News!
1. Czego możemy nauczyć się o różnorodności od naszych przyjaciół z Wielkiej Brytanii? Różnorodność odgrywa ważną rolę we wspieraniu rozwoju społeczności, nie inaczej jest w miejscu pracy. Współpraca, która wiąże się z różnymi doświadczeniami i punktami widzenia, może pomóc w dalszym rozwoju firmy i wprowadzaniu do niej innowacji.
Więcej na ten temat tutaj.
2. Dlaczego autentyczne miejsca pracy są uważane za bardziej etyczne? Pracownicy chcą czuć, że mogą wyrazić, kim są w pełni w swoim miejscu pracy, nie będąc ocenianym negatywnie ani nie tracąc możliwości rozwoju i awansu; jest to idea umożliwienia ludziom wniesienia do pracy „całego siebie”. Dlaczego to takie ważne w obecnych czasach?
Więcej na ten temat tutaj.
3. Niestabilność zatrudnienia i niskie płace czyli stygmaty polskiego rynku pracy. Mimo jednego z najniższych wskaźników bezrobocia w Unii Europejskiej, co czwarty Polak pracuje na niestabilnej umowie. Ponad połowa rodaków nie ma zagwarantowanego urlopu ani płatnych nadgodzin. Średnia siła nabywcza na mieszkańca w Polsce jest dwukrotnie niższa niż średnia w UE. Obok niestabilnych form zatrudnienia – głównym problemem są też niskie płace, przepracowanie i stres. Okazuje się, że Polacy są najbardziej zestresowanym zawodowo narodem w Europie.
Więcej na ten temat tutaj.
4. Pracownicy mają wybór jeśli chodzi o środowisko pracy. Jeśli nie są zaangażowani, mogą zdecydować się odejść z pracy. Ze względu na to, że rekrutacja jest tak trudna, organizacje są bardzo skoncentrowane na doświadczeniu kandydata. Należy pamiętać, że po zatrudnieniu tego kandydata, praca polega na jego utrzymaniu. Kluczem jest stworzenie płynnego przejścia od kandydata do pracownika. Działania takie jak przygotowanie do pracy, orientacja i wejście na pokład mogą ułatwić przejście.
Więcej na ten temat tutaj.
5. Cyfrowa transformacja i wpływ nowych technologii na rozwój, innowacyjność i funkcjonowanie przedsiębiorstw. Nie należy zapominać o wpływie ludzi na procesy zmian. Wprowadzenie innowacyjnych, bardziej elastycznych form pracy, zastosowanie ciekawszych rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, analityce czy wykorzystanie możliwości usług z chmury ma przede wszystkim służyć ludziom. Stąd też efektywność i produktywność pracy, ale także samo zaangażowanie to obecnie, poza elementami stricte finansowymi coraz cenniejsze wartości poszukiwane i definiowane w strategiach współczesnych firm.
Więcej na ten temat tutaj.
6. Twoja praca w dowolnej lokalizacji i o dowolnej porze. Dziś wielu z nas może pracować z dowolnego miejsca – z plaży w Hiszpanii, gór w Boulder, kawiarni na końcu ulicy. Wielu z nas chce to robić – pracować – gdzie i kiedy chcemy. Z wyjątkiem niektórych gałęzi przemysłu, technologia dała nam możliwość wydostania się z biur. Jednak wraz z taką możliwością pojawia się również kilka wyzwań.
Więcej na ten temat tutaj.
7. Cztery sposoby, aby zapewnić dobre samopoczucie kobietom w pracy. Pracownicy płci żeńskiej mają unikalny zestaw wymagań dotyczących dobrego samopoczucia – dlaczego więc pracodawcy nadal stosują podejście uniwersalne? W ramach Światowego Tygodnia Dobrobytu zastanawiamy się, w jaki sposób pracodawcy mogą wspierać kobiety, które dla nich pracują.
Więcej na ten temat tutaj.
8. Jak dbać o dobrą o komunikację w organizacji? Wiemy już, że nadmiar informacji przekazywanych w firmie kanałami oficjalnymi, niekoniecznie prowadzi do niezadowolenia pracowników. Większość działań można przedstawić na podstawie trzech podstawowych maksym: rozmawiaj i pytaj, weryfikuj przekazywaną treść, a także informuj o potencjalnie ważnych dla przedsiębiorstwa kwestiach. Co to w zasadzie oznacza?
Więcej na ten temat tutaj.
9. Tata nie tylko od święta. Gdy na świecie pojawia się dziecko, w większości przypadków opiekę nad nim przejmuje mama. Warto przypomnieć o tym, że również ojcowie mają taką możliwość, a wspierają ich w tym przepisy prawa. Jeżeli tata dziecka podlega ubezpieczeniu chorobowemu to może skorzystać z trzech typów urlopów związanych z narodzinami dziecka. Są nimi: urlop macierzyński, rodzicielski i ojcowski.
Więcej na ten temat tutaj.
10. Warto angażować pracowników w innowacyjne projekty. Szacuje się, że tylko w połowie firm pracownicy są angażowani w proces wdrażania innowacji. Okazuje się jednak że pracownicy zyskują w ten sposób bezpośredni dostęp do wiedzy o ciekawych projektach realizowanych w firmie. Co więcej, mogą brać w nich czynny udział, np. sugerując usprawnienia nie tylko w obszarach, którymi zajmują się na co dzień.
Więcej na ten temat tutaj.

Zostań najlepszym opiekunem Uszatego! 🐶

Aplikuj

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze