3 kroki do kreatywności – jak rozbudzić swój zespół? Hello News 05.08.2019 r.

3 kroki do kreatywności - jak rozbudzić swój zespół? Hello News 05.08.2019 r.

Posiadasz w zespole ludzi zaangażowanych, którzy szukają inspiracji, mają otwarte głowy i lubią eksperymentować? To najważniejsze cechy, który muszą posiadać pracownicy. O wiele łatwiej będzie wywołać wśród nich owocną dyskusję, gdy będą pozytywnie nastawieni do zadań oraz zmian. Skutecznym narzędziem jest “burza mózgów”- czyli jak wpaść na genialny pomysł? A co w przypadku, gdy do nie do końca posiadasz w pełni zaangażowane osoby w zespole? Niezależnie od okoliczności, przeprowadź kreatywną dyskusję w taki sposób, aby dała najlepsze oczekiwane rezultaty.

 

1. Ewaluacja pracowników – sposoby mierzenia. Rozwój pracowników, postępy w pracy oraz zwiększanie efektywności jest ważne zarówno dla pracodawców jak i dla samych pracowników. Ocena tych postępów jest również ważna dla obydwu stron. Pozwala to na określenie poziomu zadowolenia ze współpracy oraz określić cele na najbliższy czas. Jednak w jaki sposób wiarygodnie dokonać oceny zatrudnionych osób? Menedżerowie bądź pracodawcy, powinni kierować się zestawem jasno sprecyzowanych kryteriów. O czym mowa?

Więcej na ten temat tutaj.

2. Czy studenci chcą pracować?  Studia to czas, które w dużej mierze decyduje o przyszłości młodych ludzi. Jest to także wymagający finansowo okres. Przeprowadzka z rodzinnego domu, wynajem mieszkania, opłaty stałe, dojazdy, opłacanie żywności, a co dopiero rozrywka – imprezy, czy nawet poznawanie świata. Skąd na to wszystko brać pieniądze? Skupić się tylko na nauce, czy połączyć studia z pracą? Okazuje się, że studenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy w większych miastach. Gdzie najchętniej składają CV? Które zawody ich interesują?

Więcej na ten temat tutaj.

3. Rynek pracy do 2030 roku – co nam grozi? W Polsce nadal, ze względu na tendencje demograficzne, możliwy jest spadek wzrostu gospodarczego. Obecnie luki na rynku pracy zapełniają pracownicy ze Wschodu. Co jeśli ten środek zapobiegawczy przestanie się sprawdzać? Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przyznaje, że w 2030 r. pracodawcy będą mieli problemy z obsadzeniem co piątego stanowiska pracy.

Więcej na ten temat tutaj.

4. Pracownik z długim stażem i niski poziom zaangażowania – jak temu zapobiec? Niewątpliwie obserwuje się zależność między stażem pracy, a zaangażowaniem. Najczęściej pracownicy, którzy pracują najdłużej wykazują coraz mniejsze zainteresowanie zadaniami. W literaturze nazywa się ich “pracownikami więźniami”. Co jest powodem takiej sytuacji? W jaki sposób temu zapobiec?

Więcej na ten temat tutaj.

5. Jak marketing może pomóc HR-owcom w employer brandingu? Każde przedsiębiorstwo stara się, aby wizerunek całej organizacji był spójny i pozytywnie odbierany. Jednak warto pamiętać, że odbiór w głowach zebranej społeczności nie jest stały. Najmniejsze wydarzenie skutkować może negatywną zmianą. Jak więc osiągnąć przemyślane komunikaty, które będą wzbudzały pożądane postawy oraz emocje wśród odbiorców? Fundamentem jest synergia dziedzin HR, marketingu oraz PR. W jaki sposób skutecznie to łączyć

Więcej na ten temat tutaj.

6. Czy emigranci wrócą do ojczyzny? – Raport NBP. Co prawda, w ostatnich latach emigracja nadal utrzymuje się na wyższym poziomie niż przyjazdy do kraju, jednak coraz częściej osoby wyjeżdżające w poszukiwaniu pracy, deklarują chęć powrotu do ojczyzny. Czy zwiększy się podaż pracy? Za jaką wysokość wynagrodzenia netto, emigranci zdecydowaliby się podjąć pracę w Polsce?

Więcej na ten temat tutaj.

7. 3 kroki do kreatywności – jak rozbudzić swój zespół? Posiadasz w zespole ludzi zaangażowanych, którzy szukają inspiracji, mają otwarte głowy i lubią eksperymentować?  To najważniejszy czynnik, który muszą posiadać pracownicy. O wiele łatwiej będzie wywołać wśród nich kreatywną dyskusję, gdy będą pozytywnie nastawieni do zadań oraz zmian. Skutecznym narzędziem jest “burza mózgów”. Jak przeprowadzić ją owocnie?

Więcej na ten temat tutaj.

8. Rekrutacja senior developerów – jak zdobyć największe talenty? Rekrutacja w branży IT nie należy do najłatwiejszych. Programiście to pasjonaci, którzy najczęściej swój pierwszy pasek kodu piszą jako nastolatkowie. W związku z tym kiedy mówimy o programiście, który chciałby ubiegać się o stanowisko seniora? Ile lat doświadczenia powinien mieć człowiek, aby określić go takim mianem? Co rekruter powinien brać pod uwagę?

Więcej na ten temat tutaj.

9. Zbyt dużo obowiązków, zbyt mało czasu? – wystarczy dobra organizacja. Stanowiska kierownicze wiążą się z odpowiednią ilością obowiązków. Oprócz swojego czasu, managerowie odpowiadają także za organizację czasu pracy innych pracowników. Kluczem efektywnych działań zarządzanych w czasie jest dobra organizacja. W jaki sposób to osiągnąć?

Więcej na ten temat tutaj.

10. Zestaw najciekawszych wydarzeń branży HR. Jeśli nie masz czasu wyszukiwać najbardziej interesujących konferencji, livestreamów czy spotkań branży HR, masz szansę dowiedzieć się wszystkiego w jednym miejscu. Jacek Krajewski w swoim newsletterze opowiada o bezpłatnych oraz płatnych wydarzeniach, w których będziesz mógł wziąć udział na przełomie sierpnia, września oraz października.

Więcej na ten temat tutaj.

 

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze